Najlepiej płatne zawody w Krakowie

Generalnie jest trend rosnący jeśli chodzi o zarobki. Są jednak pewne zawody i branże w których zarabia się najlepiej. Oczywiście najwyższe zarobki są w ostatnich latach związane z branżą IT, ale nie tylko w tej branży można zarabiać dużo.

Jak to jest w Krakowie? 

Bardzo wysokie zarobki są oferowane osobom znającym unikalne języki obce np. chiński, arabski, szwedzki. Tak więc zdecydowanie nauka języków się opłaca. W przypadku firm krakowskich często potrzebnym językiem jest język niemiecki. Normą jest, że osoby znające ten język otrzymują zarobki wyższe o ok. 1000 pln w stosunku do osób, które nie posługują się nim.

Wysokie wynagrodzenia oferują także agencje reklamowe, szczególnie na pozycjach Key Account Managerów, które związane są zarówno za dbanie o relacje z klientami, pozyskiwanie nowych klientów, jak i zarządzanie całym projektem realizowanym dla klienta wewnątrz firmy.

Kolejna grupa osób, które mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, to Project Managerowie. Tutaj istotne są zarówno umiejętności miękkie, jak i posiadanie certyfikatów / umiejętności związanych z konkretnymi metodologiami zarządzania projektami. Osoby takie są potrzebne w różnych branżach i, jeśli potrafią szybko się adaptować, mogą przechodzić pomiędzy firmami działającymi w różnych sektorach.

Sektor finansowy także oferuje atrakcyjne wynagrodzenia. Najlepiej zarabiają Kontrolerzy Finansowi oraz Główni Księgowi. Są to zawody, które wymagają analitycznych umiejętności.

Jeśli chodzi o branże IT, to oprócz programistów szczególnie „cenne” są pozycje związane z Analizą Biznesową oraz zapewnianiem bezpieczeństwa IT. Osób o odpowiednim doświadczeniu oraz umiejętnościach nie jest dużo w przypadku tych dwóch specjalizacji, co też powoduje, że pracodawcy oferują tutaj wysoki poziom zarobków.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.