Ranking pracodawców w Krakowie

W Krakowie jest wiele firm. Są to zarówno firmy małe, rodzinne, które od lat działają na rynku krakowskim, jak i międzynarodowe korporacje, które uruchomiły tu biura kilka lat temu. Spośród tych firm wiele jest takich, które oferują pracownikom dodatkowe benefity, różnorodne możliwości rozwoju, szkolenia. Są też takie, które zapewniają stabilne zatrudnienie i doskonałą atmosferę, jednak nie mają na tyle rozbudowanej struktury, aby móc oferować częste możliwości awansów czy też zmiany stanowiska.

Rankingi pracodawców są tworzone według różnych kryteriów.  Pracownicy najczęściej zwracają uwagę na stabilność zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju, a obecnie coraz częściej także na możliwość pracy zdalnej oraz odpowiednie proporcje między pracą a życiem prywatnym. Jednak trudno jest pozyskać informacje od pracowników z wewnątrz firm, które pozwoliłyby rzetelnie ocenić wszystkie firmy z Krakowa. Dlatego też rankingi buduje się w oparciu o kryteria bardziej obiektywne np. udział w projektach CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu, szczególnie w kontekście lokalnym) czy też uwzględniają firmy, które same zgłoszą się jako kandydat w rankingu i przedstawiają dane uzyskane np. w wyniku badania opinii wewnątrz firmy.

Firmy, które pojawiają się w takich rankingach, to m.in. Eko Okna, UBS, Astor. Najczęściej w rankingach pokazywane są duże korporacje, oferujące pracę osobom ze znajomością języków obcych.
W Krakowie działalność z sektora BPO/SSC prowadzą takie firmy jak:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła, Krakowski Bank Spółdzielczy, PKO Bank Polski, Bank BPH,  Capgemini Polska Brown Brothers Harriman, State Street, Shell,  Heineken,  Euroclear Bank,  Universal Agent, Hestia, CapGemini,
Hitachi Ltd., Vesuvius i cały czas powstają kolejne.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.